כניסה לגנים שם משתמש: סיסמה:
  •  
מסלול לימודים
פרסום אפקטיבי
פתח/י אתר לגן
פתחי אתר מקצועי לגן
מה חדש
סקר
  איך אתם תורמים למאמץ לשמירת הבטיחות בדרכים?hishtalmut.jpg
 
 
ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל שואף להביא לידיעת הציבור הרחב את בשורת החינוך לגיל הרך, על כן, מידי פעם בפעם, פועל הארגון להפיץ דעות, מאמרים ופרסומים של מומחים מטעמו הן בתקשורת הכתובה ובתקשורת הדיגיטלית. במדור זה הנכם מוזמנים להתרשם משלל הפרסומים.
 
 
 
מאמר דעה שפורסם בווינט ב-25.7.16
בעקבות החלטה שאושרה בוועדת השרים, גננות ייאלצו להתקשר להורים שהילד שלהם לא הגיע, בתוך שעה מפתיחת הגן. "מישהו כאן התבלבל. אל לחברי הכנסת לקבל את המקרים העגומים הללו, כאילו אין דרך למנוע אותם מלבד לשלב את הגננות בתוכנית המניעה", אומרת יו"ר ארגון הגנים הפרטיים.
"חברי הכנסת צריכים לחוקק חוקים שיגנו על הילדים, כדוגמת חיישנים ברכב או בכיסא התינוק, המתריעים כל פעם שהרכב ננעל ויש על כיסא התינוק משקל עודף או חוקים שיחייבו את ההורים לשמור על ילדיהם כחלק מהזכויות הבסיסיות שלהם ולקבל על עצמם אחריות פלילית למעשיהם. הגננת איננה הש"ג של ההורים".
להמשך הכתבה >>>
מאמר דעה שפורסם בישראל היום מרס 2016
ילדי ישראל הם הסטארטאפ של המדינה והם האוצר הגדול ביותר שלנו. עלינו לשמור עליהם מכל משמר ולמצוא את הדרכים היעילות והאפקטיביות ביותר לעשות זאת. הצעת החוק להתקנת מצלמות בגני הילדים מעלה דילמה מורכבת ביותר: מחד אין חילוקי דעות לגבי הצורך להגן על הילדים ולגבי הצורך בשקיפות ומאידך, המצלמות הן לא הכלי הנכון במקרה הזה. המצלמות יכולות בדיעבד לתת מידע לגבי אירוע שכבר אירע, וגם שם תהיינה פרשנויות לכאן ולכאן- אך אם בכוונתנו למנוע אירועים כאלה ואחרים המצלמות אינן מתאימות.
להמשך הכתבה >>>
כתבה שפורסמה במאקו ינואר 2016

יותר ויותר גני ילדים נפתחים בתוך מרכזים מסחריים. נוח להורים, אך האם גם נכון לילדים? ד"ר שולמית ביסמנובסקי מסבירה שהמצב לא אידיאלי, אבל יש גם כמה נקודות חיוביות.

ד"ר שולמית ביסמנובסקי, מומחית לחינוך בגיל הרך ויו"ר הארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, טוענת שהפריחה של גני ילדים במרכזים מסחריים החלה בעקבות תנופת הבנייה במרכזי הערים הגדולות. "זה מחוסר ברירה. הרבה יותר נוח לפתוח גני ילדים באזורי המגורים, אך בגלל תמ"א 38 או פינוי בינוי לצמודי קרקע, הגנים נדחקים החוצה, וכשהרשויות המקומיות לא מייעדות מקומות לגני ילדים, הם נדרשים לפתרונות", אומרת ד"ר ביסמנובסקי, "זה פתרון טוב כי הוא לא מפריע לתושבים, יש יותר אזורי חנייה ומרחב להקמת גנים גדולים. ייתכן שבזכות הגנים, מרכזים מסחריים ישתנו ויהפכו להיות יותר תואמים לילדים: יהיו שבילי אופניים, גני משחק, ויהיו ירוקים יותר, מצב שלא קיים היום. כך האזור יכול להתפתח לטובת התושבים ולא לטובת התעשייה. זה לא חינוכי במיוחד להיות בגן במרכז מסחרי אבל מבחינת איכות סביבה זה לא מזיק".

להמשך הכתבה >>>
כתבה בפורסמה בידיעות אחרונות ינואר 2016
ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מברך על החלטת הועדה, בראשותו של אלי גרונר, להעביר את סמכויות הפיקוח על מעונות היום למשרד החינוך, בדומה לנייר העמדה שהגשנו בנושא.
הארגון ימשיך להיות מעורב ופעיל בוועדות הכנסת, על מנת לשפר את רמת החינוך והטיפול לילדי הגיל הרך בישראל.
להמשך הכתבה >>>
כתבה שפורסמה בישראל היום ינואר 2016

ד"ר שולמית ביסמנובסקי, יו"ר הארגון ומומחית לגיל הרך בראיון לעיתון ישראל היום.

"אנחנו מנסים לקדם כבר כמה שנים הצעת חוק לגבי נוהל, קריטריונים וסטנדרטים מסוימים שצריכים להיות, כדי לאשר מתן רישיון לפתיחת גן פרטי בפיקוח משרד החינוך", אומרת ד"ר שולמית ביסמנובסקי, מומחית לגיל הרך ויו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, "שלוש השנים הראשונות לחייו של הילד הן קריטיות לקידום תבונתו והמשך הצלחתו בעתיד. גן עם צוות איכותי ופיקוח שוטף של בעל או בעלת הגן ייתנו מענה טוב להורים. לצערנו, היום כמעט הכל פרוץ".

ביסמנובסקי ממליצה להורים, בבואם להתרשם מגן, להתבונן מסביב אם יש התייחסות אישית וקבוצתית לילדים, לבדוק כמה סייעות יש ואם הגן מותאם לגיל ולצרכים של הילד. "ריבוי המשחקים לפעמים מחפה על חוסר עשייה. נותנים לילדים לשחק ופחות מעסיקים ומלמדים אותם", מזהירה ביסמנובסקי. לדבריה, חשוב לבדוק עד כמה הצוות יושב קרוב לילדים, בא במגע איתם וקשוב אליהם. חשוב גם להתבונן בילדים עצמם ולבדוק אם הם רגועים וחשים ביטחון."

להמשך הכתבה >>>
כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות אוקטובר 2015

ד"ר שולמית ביסמנובסקי, יו"ר הארגון ומומחית לגיל הרך, מסבירה בכתבה בידיעות אחרונות מה רצוי לשדר לילדים בתקופה לחוצה זו.

" אם ההורים רוצים לדבר על המצב או להקשיב לחדשות בטלוויזיה או ברדיו רצוי לעשות זאת הרחק מפעוטות והילדים הקטנים. אם אתם ברכב או מול החדשות ומתחיל דיווח על פיגוע או אירוע עם הרוגים או פצועים, יש להעביר ערוץ. אין לגרום לילדים קטנים עד גיל 6 להרגיש שההורים, שהם הגורם היציב והבטוח בחייהם, נמצאים במצב של לחץ או אימה. עם ילדים גדולים יותר אפשר לדבר ולהסביר את פשר המצב באופן שיוכלו לקלוט"

להמשך הכתבה >>>
כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות פברואר 2015

משנה לשנה תחפושות לפורים בעלות אופי מיני , מיוצרות לבנות בגילאים צעירים יותר. 
מה חשוב לנו כהורים לדעת, ואיפה להעביר את קו הגבול?

ד"ר שולמית ביסמנובסקי, יו"ר הארגון ומומחית לגיל הרך מסבירה בכתבה שפורסמה במוסף 24 של ידיעות אחרונות:

"אסור לדבר עם הילדים הקטנים בשני קולות" מצד אחד לומר על התנהגות מסוימת שהיא לא מוסרית או לא מקובלת, ומצד שני לקנות תחפושת פרובוקטיבית לילדה. פורים הוא אומנם יום מיוחד ואפשר להתפרע בו יותר מהרגיל, אבל כל דבר שנעשה בגיל הרך נצרב בתודעה של הילדים ונשמר לכל החיים..."

להמשך הכתבה >>>
כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות פברואר 2015
על פי החוק, הגנים הפרטיים יוכלו לעבור הסבה כדי שיוכרו גם הם כגנים ציבוריים, ויקבלו תקציב מהמדינה, אולם לדברי ד"ר שולמית ביסמנובסקי, יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, זה כמעט ולא יקרה מכיון שזה לא משתלם . 
בין השאר דורשת ההסבה תהליך בירוקרטי סבוך של מעבר לניהול כעמותה או כחברה וגם שינויים מבניים כמו בניית מקלט, תאי שירותים או גדרות, בשעה שחלק גדול מהגנים הפרטיים פועלים במבנים שכורים- וכל זה כשהסכום שהגננות יוכלו לגבות מהילד בסופו של דבר יהיה נמוך בהרבה מכפי שהן גובות היום. ההערכה שהגנים הפרטיים שהיום מקבלים ילדים בני 3-4 יעדיפו פשוט להוריד את הגיל ויהפכו לגנים לפעוטות עד גיל 3"
להמשך הכתבה >>>
כתבה במוסף 24 ידיעות אחרונות, 5.1.15
גם בגנים הפרטיים שלא יוכלו מהשנה הבאה לקלוט ילדים בני שלוש ומעלה זועמים." פעוטות בגיל שנתיים ותשעה חודשים שעברו ברגע אחד מחממה מגוננת, בה קיבלו תשומת לב רבה ממספר אנשי צוות גדול, לא בשלים להתמודד עם מצב שבו הם נאלצים להילחם על תשומת לב של גננת אחת עם עוד 34 ילדים אחרים", ד"ר שולמית ביסמנובסקי, יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל."ילדים בגיל הזה עדיין זקוקים לקבוצה קטנה ופחות מאיימת"
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך ישראל היום יוני 2014
ד"ר שולמית ביסמנובסקי, יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים, התראיינה לכתבה שפורסמה בישראל היום, בנוגע לחוק פיקוח על מעונות וגנים פרטיים.
בדבריה, מתייחסת שולמית לבעייתיות בהצעת החוק הנוכחית, לקשיים שיוערמו על הגנים הפרטיים, לחוסר ההתייחסות בהצעת החוק לפיקוח על מסגרות קטנות של פחות משבעה ילדים, ולסוג הפיקוח הרצוי, פיקוח פדגוגי מקצועי של אנשי חינוך. 
"אנחנו לא מתנגדים לפיקוח. אנחנו התנגדנו לחוק במתכונתו הקודמת, משום שלדעתנו, הפיקוח צריך להיות קודם כל פדגוגי. כי ילדים הם לא תעשייה, לא מסחר, לא תעסוקה ולא כלכלה. הם קודם כל חינוך!"
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך ידיעות השרון נובמבר 2013
סיפור חייה הלא שיגרתי של ג'אבר היה אמור להציב בפניה מכשולים רבים, קשיים ונידויים. אבל במקרה שלה, לדבריה, היא לומדת ליהנות משני העולמות ולא לעשות עניין ממצבה האישי. לאחרונה סיימה לימודי חינוך במכללה האקדמית בית ברל, וקורס במסלול המשותף של המכללה וארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, לגננות לגילאי שנה עד שלוש, ובשנה הבאה תגשים עוד חלום ותנהל גן ילדים במושב גן חיים. אם שואלים אותה, היא העדיפה גן יהודי. בכלל, לאורך כל שנות עיסוקה כסייעת בגנים, היא עבדה בגנים יהודיים בעיקר והשתלבה בצורה מעולה גם עם ההורים.
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך ידיעות אחרונות 3.11.13
"כדי להיות מוכן לכיתה ,א' ילד צריך להיות בעל דימוי עצמי חיובי, ביטחון עצמי ברמה סבירה וניסיון מוצלח בניהול אינטראקציות חברתיות ומיומנויות תקשורת בסיסיות," אומרת ד"ר שולמית ביסמנובסקי, דוברת ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל ומומחית לגיל הרך. "חשוב שיידע לספוג אכזבות, לדחות סיפוקים, לקבל סמכות מאדם שאינו מבני משפחתו ועוד..."
ד"ר שולמית ביסמנובסקי, דוברת הארגון בכתבה לידיעות אחרונות 3.11.13
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך ידיעות אחרונות יולי 2013

במסגרת כתבה בשער של 24 שעות , של ידיעות אחרונות 

 

שולבה התייחסותה של ד"ר שולמית ביסמנובסקי, דוברת הארגון, בעקבות המקרה הקשה של מות תינוק כתוצאה מהשארתו ברכב.

שולמית ביסמנובסקי ציינה את הפעילות החיובית שמבצעים בגנים הפרטיים למניעת אסונות כאלה.

 

.

 

להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך כלכליסט מרס 2013
כתבה מתוך עיתון כלכליסט בנוגע לחוק חינוך חינם,
בכתבה מרואיינת ד"ר שולמית ביסמנובסקי, דוברת הארגון
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך להיות הורים אוקטובר 09
כתבה בהשתתפות ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מתוך עיתון "להיות הורים" שפורסם בחודש אוקטובר 2009
להמשך הכתבה >>>
השתתפות באירוע באתר ynet מחודש יולי 09
שולמית ביסמנובסקי - יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל עונה לשאלות הגולשים באתר ynet בחודש יולי 2009
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך העיתון הורים וילדים מחודש יוני 09
כתבה בהשתתפות ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מתוך העיתון "הורים וילדים" מחודש יוני 2009
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך או מאמא מחודש יוני 09
כתבה בהשתתפות ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מתוך "או מאמא" מחודש יוני שנת 2009
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך להיות הורים אפריל 09
כתבה בהשתתפות ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל אשר התפרסמה בעיתון "להיות הורים" בחודש אפריל 2009
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך הורים וילדים יולי 09
כתבה בהשתתפות ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מתוך העיתון "הורים וילדים" מחודש יולי שנת 2009
להמשך הכתבה >>>
כתבה מתוך עיתון מעריב ספטמבר 09
כתבה בהשתתפות ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מתוך עיתון מעריב במגזין "הורים" מהתאריך 2/9/09
להמשך הכתבה >>>
חיפוש
חפש:  
שם:  
עיר:  
 
קבלו עדכונים מהארגון
שם:
דואר אלקטרוני:
מרכז הדרכה
       
שידור חי
                       
ארגון גני הילדים הפרטיים תקנון צור קשר כניסה לאתרי גננות מדריך לניהול אתר ניהול ספקים מפת האתר אינדקס גנים גני ילדים גננות משתפות לוחות לימודי גננות

© כל זכויות שמורות לארגון גני הילדים הפרטיים בישראל                             בניית אתר                                האתר מנוהל ומפוקח על ידי - נגב ניהול אתרים באינטרנט